Algklasside lapsed õppisid tundma metsloomi

Jaanuari kolmandal nädalal keskendusid algklassid metsloomadele ja metsaelule.

Kolmapäeval käisid õp Meriliis ja õp Astrid 1.-2. klassiga metsas jäljematkal. Pakast vaprad lapsed ei kartnud. Ilusad loodusvaated ja soe päike kergendas sammu ja rõõmustas meeli. Nähti lumel metskitse ja hiire jälgi. Ühiselt koguti lõkkematerjali. Õpetaja Astrid keetis kuuseokkateed ning lapsed küpsetasid lõkkel vorstikesi.  Prooviti ka termokile mõju.

Neljapäeval tulid algklasside õpilased kooli loomaks kostümeerituna. Toimusid vahvad tegevused saalis: gruppidena otsiti infot erinevate metsloomade kohta, mängiti Kuldvillakut ja metsloomamängu. Vahva oli ka metskitse hüppe mõõtmine. Õpilased hüppasid ka ise, et võrrelda hüpet metskitse omaga. Teemapäeva lõpus tehti memoriiniga jooksumängu.

Pärast tunde läks 3. klass suusamatkale. Matk viis klassikaaslase poole, kus tehti lõket ja kelgutati.

Oli vahva nädal täis liikumist ja uusi põnevaid fakte metsloomade kohta.