Reaalselt virtuaalsusest Tilsi Põhikoolis

ProgeTiigri projekti raames soetas Tilsi Põhikool käesoleva õppeaasta alguseks 8 virtuaalreaalsuse prillide komplekti. Seega on üsna mitmed tegevused ja õppekäigud sel õppeaastal olnud seotud virtuaalreaalsusega.

Septembris käidi 8. ja 9. klassiga ajaloolisel õppekäigul Ida-Virumaal ning uudistati läbi virtuaalreaalsete prillide Toila parki ja praeguseks hävinud K. Pätsi suveresidentsi.

Veerandi viimasel päeval aga toimus  4.-9. klassi õpilaste õppekäik Tallinna Proto Avastustehasesse. Seal said õpilased virtuaalreaalsuse prillide abil lennata kuumaõhupalliga, mängida allveelaeval, sõita rattaga ja teha muid põnevaid tegevusi. Lisaks said õpilased töötubades meisterdada miniallveelaevu ja kuumaõhupalle ning seeläbi õppida vee ja õhu omadusi.

Vaheajal  koolitasid õpetajad end virtuaalreaalsuse valdkonnas – koolipingis istudes sai igaüks katsetada, kuidas prille oma ainetunnis kasutada. Seega hakkab reaalsuseks saama ka virtuaalreaalsuses õppimine klassiruumis erinevates õppeainetes.  Tänu uutele vahenditele on õpilasel võimalik hetkega liikuda ajalootunnis amfiteatri varemete vahele, uurida loodusõpetuses vulkaani läbilõiget või külastada geograafias erinevaid paiku maailmas, näiteks Etna vulkaani tippu, aga ka ookeani põhja.

Igatahes õpetajatel on nüüd veel üks vahva abivahend juures, mis muudab õpilaste õppeprotsessi veelgi põnevamaks ja praktilisemaks.