Kevad lõppes põnevate õppekäikudega

Tänu Keskkonna Investeeringute Keskuselt (KIK)  saadud toetusele, said Tilsi Põhikooli õpilased käia mais erinevatel põnevatel looduslikel õppekäikudel.

16. mail käisid 7. ja 8. klass Eesti kõrguselt teist „küngast“ Vällämäed vallutamas. Lisaks päris korralikule füüsilisele pingutusele (sest tõus on sellel mäel päris järsk), saadi teadmisi rabajärve turba paksusest, taimedest, mis Vällämäel kasvavad ja üleüldse Eesti pinnamoest – küngastest, kõrgustikest ja muust sellisest. Lisaks kasutati kaarti ja kompassi.

18. mail veetsid aga 1.-3. klassi  õpilased vahva päeva Emajõel Lodja peal. Samal ajal, kui lodja sõitis mööda jõge, õppisid lapsed tundma Eesti erinevaid veekogusid.

23. mail käisid 8. ja 9. klassi õpilased lausa Põhja-Eestis mere kallast uurimas. Ilm oli mõnusalt päikesepaisteline ja tuulevaikne, nii et mere ääres sai põhjalikult uudistada nii merepiiri muutumist ajas, kui mereäärset pinnamoodi ja taimestikku.

31. mail olid 4.-6. klassi õpilased Pärnus Pernova loodusmajas, kus läbi erinevate tegevuste ning põneva giidi juhatusel saadi teadmisi kosmosest, planeetidest ja eelkõige Maast kui päikesesüsteemi osast.